Animacion
  • hotel ne abruzzo
  • apartamente pushimi ne abruzzo bregdet
  • pushime ne bregdet itali
  • shtepi pushimi ne abruzzo
  • hotel ne abruzzo bregdet
  • pushime ne bregdet itali
  • shtepi pushimi me pamje nga deti itali
  • appartament per pushime ne itali
  • apartamente pushimi ne abruzzo bregdet

Programi ofron aktivitete në të gjitha ditët e javës përveç të shtunës kur animatorët do ti dedikohen pritjes së miqve. Animatorët propozojnë program për të rritur dhe fëmijë duke iu dhënë pushimeve një varietet programesh e aktivitetesh të përditshme për të gjitha moshat, por edhe të përshtatur me ato që në vend të marrin pjesë duan thjesht të shijojnë.

Për të rriturit në mëngjes në plazh, fillon zgjimi i muskujve dhe afrojnë edhe aktivitete që kujdesen për mirëqenien e fizikut të të gjithëve. Pasditeve gjithnjë në plazh mund të merrni pjesë në lojërat e shumta dhe në turne sportivë. Garat dhe spektakli do të përfshijnë të gjithë miqtë tanë në programin e argëtimit për të gjithë ditën.

Animimi i rezidencë Costa nuk do ti lërë vend mërzitjes: nga zgjimi sportiv për të gjithë tek miniklubi për më të vegjëlit, nga kërcimet në grup buzë detit në lojërat me aperitivë apo lojën me kafe, nga turnetë sportivë në momentet e gëzimit për të rritur dhe fëmijë. Një mundësi unike për të kaluar pushime në plazh, që të jenë rigjeneruese dhe në të njëjtën kohë argëtuese, për të gjithë të ftuarit e rezidencë Costa.

Pushime argëtuese

pushime me familjen ne abruzzo

Tek fëmijët kemi vëmendjen më të madhe, kështu që programi special i animatorëve dhe mini klubi i janë dedikuar atyre dhe argëtimit të tyre, dhe pasurohet vazhdimisht në takimet e përditshme didikuar argëtimit, lojërave dhe aktiviteteve dinamike për momente të paharrueshme dhe miqësimit.

PUSHIME ARGËTUESE DHE SIPAS DËSHIRËS SË FËMIJËVE

Animatorët tonë të specializuar presin fëmijë tuaj për të kaluar së bashku me to pushimet mes argëtimit dhe gëzimit. Profesionaliteti i tyre garanton siguri maksimale gjatë lojërave në grup, ndërkohë që të rriturit kalojnë momente relaksi.

Aktivitete

Shërbimi MINI CLUB është në plazh në mëngjes dhe në darkë. Pastaj në darkë të gjithë shkojnë të kërcejnë ose në plazh ose në rezidencë Costa: babilonia jonë ka gjithmonë shumë sukses.

Programi Ditor i

Animacioneve Turistike Verë

affitto case alba adriatica
offerte alba adriatica

NË MËNGJES

Ora 9:30 Rizgjim Muskular

Ora 10:00 Mini Club

Ora 10:45 Gjimnastikë/Kërcime në ujë

Ora 11:30 Lojëra aperitiv

Ora 12:00 "JU Bëftë Mirë"

affitto appartamenti alba adriatica

PASDITE

Ora 16:00 Mini Club

Ora 16:15 Turne sportive dhe Relaks

Ora 17:45 Vallëzime në Grup

Ora 19:00"JU Bëftë Mirë"

affitto appartamenti alba adriatica

NË DARKË

Ora 21:15 Kërcim për fëmijë

Ora 21:45 Spektaklet e Darkës

Ora 23:30 "NATËN E MIRË"

DETAJE TË

AKTIVITETEVE

Një qëndrim në rezidencë Costa është i domosdoshëm për një ekuilibër perfekt të shijeve, dedikuar atyre që duan të kalojnë pushimet e tyre në lirinë absolute të zgjedhjes mes tipologjive të ndryshme të banesave me qera dhe argëtimit të ofruar nga stafi jonë ekspert i animatorëve ose nga eventet festivë që na argëtojnë në zonën tonë në Alba Adriatica.